بهترین کراتین بدنسازی حجم دهنده ایرانی و خارجی برای حجم خشک

در دهه‌های اخیر استفاده از مکمل کراتین در بین ورزشکاران حرفه‌ای و به ویژه بدنسازان، رواج بسیاری پیدا کرده است. با تنوع در محصولات تولید شده و نظرات مختلف در خصوص مصرف این مکمل، بررسی و انتخاب بهترین محصول جهت حصول بهترین نتیجه، همواره یکی از چالش‌های پیش روی کاربران است. از طرفی انتخاب بهترین نوع مکمل کراتین از حساسیت بالایی برخوردار است، چرا که در صورت مصرف نوع بی‌کیفیت و نامرغوب و تقلبی آن، امکان دریافت نتیجه‌های ناخوشایند را در پی دارد. با توجه به تمامی موارد ذکر شده، بررسی همه انواع این محصول نیز، نیازمند صرف ساعت‌ها وقت و انرژی است. اما خبر خوش آنکه ما در گروه تاچ هلث با بررسی دقیق اثرگذاری و نظر کاربران در خصوص محصولات گوناگون مکمل کراتین از بسیاری از برندهای تولید مکمل ورزشی، به لیست 50 مدل از بهترین کراتین های موجود در بازار دست یافته‌ و در اختیار شما کاربران گرامی گذاشته تا از بررسی، انتخاب و خرید بهترین محصول همراه شما باشیم و تلاش کرده‌ایم برای دستیابی به بهترین نتیجه شما را یاری دهیم.

پودر کراتین ترک نوتریشن ساخت کشور لهستان، یکی از بهترین نمونه‌های کراتین مونوهیدرات در بازار است. این مکمل علاوه بر کراتین با ویتامین C و سدیم ترکیب شده است و در نتیجه انتقال کراتین به ماهیچه را افزایش داده و سبب جذب بهتر کراتین و جلوگیری از عوارض ناخوشایند می‌شود. بدن بصورت طبیعی می‌تواند ATP لازم برای فقط حدود 10 ثانیه ورزش سنگین و شدید را درون خود ذخیره کند بنابراین برای انجام تمرینات سخت با زمانی طولانی‌تر، به ATP بیشتری نیاز داریم و مکمل کراتین این فرآیند را انجام داده و تولید انرژی را تقویت می‌کند تا نیروی کافی برای ادامه تمرین محیا شود. این مکمل به بهبود عملکرد ماهیچه‌ها و رشد حجمی آن‌ها کمک فراوانی می‌کند. افزایش قدرت عضلات و ماهیچه‌ها برای انجان ورزش‌های سخت و به تعویق انداختن خستگی برای ادامه تمرین، وظیفه کراتین است که کراتین ترک نوتریشن آن را به خوبی انجام می‌دهد.

پودر کراتین مونوهیدارت رانتک محصولی باکیفیت و خالص جهت افزایش قدرت در هنگام انجام فعالیت‌های شدید و افزایش میزان انرژی در بدن می‌باشد. مصرف کراتین مونوهیدارت نقش مهمی در افزایش استقامت بدن نیز دارد و با تقویت عضلات و به تاخیر انداختن خستگی سبب افزایش توان تمرینی و ظرفیت عضلانی شده و در نتیجه ورزشکاران خیلی زودتر از حد انتظار به فرم ایده‌آل خود دست پیدا می‌کنند. این محصول با تحریک سنتز پروتئین در بدن سبب افزایش حجم عضلات شده و برای طول دوره افزایش وزن و حجم بسیار کاربردی است. پودر کراتین مونوهیدارت رانتک بدون طعم بوده، از این رو می‌شود با هر طعم نوشیدنی دلخواه آن را مصرف کرد. تا کنون بروز حساسیت از سوی کاربران این فرآورده گزارش نشده است.

پودر سوپر کراتین پی ان سی حاوی ال‌آرژنین، ال‌گلوتامین، کراتین مونوهیدرات، متیونین، L-Taurine و AlphaLinolenic Acid یکی از قدرتمندترین کراتین‌های ترکیبی موجود در بازار می‌باشد و علاوه بر افزایش قدرت و حجم توده عضلانی، به افزایش رشد در اثر افزایش ترشح هورمون رشد می‌پردازد. وجود آلفالیپوئیک اسید در این مکمل نقش آنتی اکسیدانی دارد و از سلولهای بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد حفاظت کرده و همچنین به تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از تحلیل عضلات کمک فراوانی می‌کند. سوپر کراتین پی ان سی با خاصیت فوق‌العاده سم زدایی و آنتی اکسیدانی خود کراتین‌های مضر بدن را دفع کرده و نقش موثری در کاهش خستگی و افزایش طول تمرین و شدت آنمی‌شود. همچنین نفوذ کراتین در سلولهای عضلانی به تحریک ترشح هورمون انسولین از طریق تائورین و آلفالیپوئیک اسید کمک می‌کند. این مکمل سبب تسریع ریکاوری بافت‌ها و بهبود زخم‌ها، بهبود عملکرد قلب و مغز و خونرسانی بهتر به اندام‌ها از طریق ترکیب آرژنین می‌پردازد. این ترکیب استرس اکسیداتیو را کاهش داده و مانع آسیب به DNA می‌شود. لازم بذکر است که سوپر كراتين در مقايسه با ساير كراتين‌ها بوی متفاوت و کمی ناخوشايند، بدلیل وجود گوگرد در ساختار اسيدهای آمينه متيونين و تورين دارد.

پودر کراتین مونوهیدرات 100% کیو ان تی با کیفیتی بالا و خالص ساخت کشور بلژیک است که توسط مونوهیدرات طبیعی به کراتین فسفات تبدیل شده و به ساخت ماده ای به نام آدنوزین تری فسفات (ATP) کمک می کند و ATP انرژی انقباضات عضلانی را افزایش می‌دهد. این سازوکار کراتین در بدن در بهبود و افزایش قدرت و مقاومت بدنی موثر است و به عبارتی انرژی و توان بدنی را جهت انجام تمرینات سخت و طولانی افزایش می‌دهد. این مکمل با تحریک پروتئین سازی در بدن سبب افزایش روند رشد عضلانی شده و پس از دوره مصرف شاهد تقویت و بزرگ تر شدن عضلات خود خواهید بود. این پودر برای حفظ سلامت عضلات ورزشکاران نیز مفید است. حاوی کراتین مونوهیدرات خالص بوده که به افزایش حجم عضلات کمک می کند. مکمل کراتین مونوهیدرات کیو ان تی برای شما قدرت، ریکاوری و افزایش بهره وری ورزشی را به همراه می آورد. این مکمل مناسب ورزش های قدرتی می‌باشد.

پودر مونوهیدرات کراتین اس ان ان تولید شده با مرغوب‌ترین نوع کراتین مونوهیدرات و تحت لیسانس سوپر نچرال آمریکا، با کیفیت استاندارد های جهانی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای ورزشکاران است. با مصرف این مکمل ورزشی عضله‌سازی به شکل سریعتری اتفاق افتاده و فرد را شگفت زده می‌کند. همچنین با تاثیر بر روی افزایش توان عضلانی، در خستگی تاخیر ایجاد کرده و ورزشکار می‌تواند حرکات شدید و سنگین تری را انجام داده و به نتیجه رضایت بخش برسد. این محصول علاوه بر تاثیرگذاری بر عضلات، به بهبود عملکرد مغز نیز کمک می‌کند.

پودر کراتین مونوهیدرات مگنوم از پرطرفدارترین کراتین‌ها در بین ورزشکاران و مصرف‌کنندگان است. بویژه برای افرادی که قصد افزایش حجم و قدرت عضلات خود را دارند یک محصول فوق‌العاده موثر است و به رشد عضلات بدن و تسریع ریکاوری پس از تمرینات سخت کمک شایانی می‌کند. مصرف این مکمل ورزشی به افزایش انرژی و توان و قدرت ورزشکار کمک کرده و در نتیجه راندمان تمرین و کیفیت حرکات ورزشی را بالا می‌برد. همچنین با به تعویق انداختن خستگی به ورزشکار امکان می‌دهد زمان تمرین خود را افزایش دهد. کراتین مونوهیدرات مگنوم از مقاومت، قدرت و افزایش توده عضلانی بدون چربی بدن پشتیبانی کرده و سوخت ماهیچه‌ها در زمان تمرینات حرفه‌ای و دشوار و شدید را تامین می‌کند در نتیجه عضلات آسیب نخواهند دید. ترکیب کراتین مونوهیدرات به عضلات بدن برای بلند کردن وزنه‌های سنگین و انجام حرکات حرفه‌ای ورزشی سریع کمک می‌کند.

پودر کراتین منوهیدرات پی ان سی کارن از پرفروش‌ترن کراتین‌های موجود در بازار با افزایش کارایی و استقامت بدن سبب افزایش قدرت عضلات و تحریک ساخت پروتئین عضلانی و در نتیجه افزایش حجم عضله می‌شود. این مکمل می‌تواند با تولید سریع انرژی در طول حرکات ورزشی به افزایش کارایی و استقامت بدن خصوصا در طول تمرینات سنگین کمک ‌کند. پودر کراتین منوهیدرات پی ان سی کارن انرژی اضافی ATP را برای بدن فراهم کرده و عملکرد ورزشی شدید را بالا می‌برد. ATP مولکول کلیدی است که سلول‌ها برای انرژی و بسیاری از عملکردهای اساسی زندگی به آن نیاز دارند. کراتین با تامین انرژی و افزایش سطح دوپامین خستگی را نیز کاهش داده و شما می‌توانید زمان بیشتری را به تمرین بپردازید. این مکمل می‌تواند با تحریک چندین فرآیند بیولوژیکی سبب به افزایش رشد و اندازه عضلات و رشد توده عضلانی کوتاه مدت و بلند مدت می‌شود. همچنین مصرف کراتین انرژی بیشتری برای مغز شما فراهم کرده و در نتیجه حافظه و هوش را در افرادی که سطح کراتین پایینی دارند بهبود می‌بخشد. علاوه بر بدنسازان تاثیر این محصول در بهبود عملکرد در ورزش‌هایی با شروع سریع مثل وزنه برداری، کشتی و دو سرعت ثابت شده است.

پودر کراتین مونوهیدرات اولترا پاور تولید شرکت پگاه و جزو پرطرفدارترین کراتین‌های موجود در بازار است. این محصول به ازای هر 5 گرم حاوی 4925 میلی گرم کراتین مونوهیدرات و 75 میلی گرم ویتامین ث می‌باشد. مصرف درست این مکمل سبب افزایش حجم عضلات از طریق افزایش انرژی و بهبود کارایی و توان عضلات می‌شود و قدرت ورزشکاران را در ورزش های استقامتی و قدرتی افزایش می‌دهد. کراتین مونوهیدرات اولترا پاور سرعت ترمیم عضلات را افزایش می‌دهد.آسیب‌های ورزشی موجب توقف ورزشکاران حرفه‌ای می‌شود و برای آن‌ها بسیار مخرب است اما مصرف پودر کراتین مونوهیدرات موجب افزایش سرعت ترمیم عضلات و بازگشت سریع قدرت بدنی می‌شود. کراتین همچنین در بهبود عملکرد مغز و جلوگیری از بروز اختلال در یادگیری و حافظه موثر است. بنابراین مصرف کراتین برای افرادی که مشکل کاهش جذب کراتین دارند در صورت توصیه پزشک می‌تواند مفید واقع شده و آسیب‌های مغزی را کاهش دهد. از دیگر مزایای کراتین کمک به کاهش وزن از طریق تامین پروتئین و ویتامین ث بوده و ایجاد حس سیری می‌دهد، همچنین در افزایش متابولیسم و کاهش ذخایر چربی موثر است. از دیگر مزایای این مکمل فزایش قدرت سیستم ایمنی بدن، کاهش تجمع اسید لاکتیک، کاهش خستگی، کاهش کلسترول و حجم چربی های بدن و کنترل قندخون است. فاقد کالری و مناسب افراد گیاهخوار نیز می‌باشد.

پودر کراتین مونوهیدرات آی اس اس از موثرترین مکمل‌ها و دارای محبوبیت زیادی در بین بدنسازان و ورزشکاران است. این مکمل عضله سازی، عملکرد ورزشی و قدرت عضلانی را بهبود می‌بخشد. کراتین موجود در این محصول در بدن به ترکیب فسفاته تبدیل شده و به عنوان یک منبع ذخیره انرژی به خصوص در خلال فعالیت‌ها و ورزش‌‎های سنگین به بهبود عملکرد کمک می‌کند. کراتین مونوهیدرات به نسبت انوع دیگر کراتین قیمت کمتری داشته اما بسیار کارآمد است. کراتین مونوهیدرات آی‌اس‌اس با افزایش قدرت و حجم عضلات، شما را به فرم ایده آل خود نزدیک می‌کند. پودر کراتین مونوهیدرات در بهبود عملکرد در ورزش‌هایی که شروع سریع دارند، مثل کشتی، دو، وزنه برداری موثر بوده و باعث تحریک سنتز پروتئین عضلانی می‌شود. همچنین در افزایش استقامت و کمک به چربی‌سوزی بسیار موثر است.

پودر کراتین دکتر سان از جمله کراتین‌های مونوهیدرات باکیفیت در بازار است که ذخایر کراتین بعد از تمرین را به سرعت پر می‌کند. این مکمل التهاب و آسیب سلولی را که در اثر ورزش طولانی و شدید به وجود آمده، کاهش می‌دهد. پودر کراتین مونوهیدرات دکتر سان با فرمولاسیونی پیشرفته و حرفه‌ای سبب بهبود عملکرد مغز، تمرینات ورزشی و تسریع در ریکاوری می‌شود. این محصول قدرت بدن را در افراد بهبود بخشیده و عملکرد ورزشکاران در رشته‌های مختلف مثل فوتبال، قایق رانی، بدنسازی و پرش از ارتفاع را نیز بالا می‌برد. کراتین مونوهیدرات می‌تواند در دوره افزایش حجم و وزن مفید واقع شده ذخایر چربی مضر را کاهش دهد. بالا بردن سرعت بازسازی استخوان‌ها، محافظت عصبی، ریکاوری پس از فعالیت‌های استقامتی از دیگر مزایای این مکمل است. مصرف کراتین در بدنسازان سبب افزایش حجم عضلات و توده‌های ماهیچه‌ای شده و ظرفیت بی هوازی را بهبود می‌بخشد.

پودر کراتین منوهیدرات پی ان سی کارن از پرفروش‌ترن کراتین‌های موجود در بازار با افزایش کارایی و استقامت بدن، سبب افزایش قدرت عضلات و تحریک ساخت پروتئین عضلانی و در نتیجه افزایش حجم عضله می‌شود. این مکمل می‌تواند با تولید سریع انرژی در طول حرکات ورزشی به افزایش کارایی و استقامت بدن خصوصا در طول تمرینات سنگین کمک ‌کند. پودر کراتین منوهیدرات پی ان سی کارن انرژی اضافی ATP را برای بدن فراهم کرده و عملکرد ورزشی شدید را بالا می‌برد. ATP مولکول کلیدی است که سلول‌ها برای انرژی و بسیاری از عملکردهای اساسی زندگی به آن نیاز دارند. کراتین با تامین انرژی و افزایش سطح دوپامین خستگی را نیز کاهش داده و شما می‌توانید زمان بیشتری را به تمرین بپردازید. این مکمل می‌تواند با تحریک چندین فرآیند بیولوژیکی سبب به افزایش رشد و اندازه عضلات و رشد توده عضلانی کوتاه مدت و بلند مدت می‌شود. همچنین مصرف کراتین انرژی بیشتری برای مغز شما فراهم کرده و در نتیجه حافظه و هوش را در افرادی که سطح کراتین پایینی دارند بهبود می‌بخشد. علاوه بر بدنسازان تاثیر این محصول در بهبود عملکرد در ورزش‌هایی با شروع سریع مثل وزنه برداری، کشتی و دو سرعت ثابت شده است.

پودر کراتین پلاس ویوا پاور حاوی کراتین مونوهیدرات، گلوتامین، آرژنین، آلفا لیپوئیک اسید، کربوهیدرات، یکی از مرغوب‌ترین کراتین‌های ترکیبی تولید شده تحت لیسانس شرکت Vitapharmed سوئیس است که در بین ورزشکاران رشته‌های مختلف محبوبیت بسیاری دارد. آرژنین موجود در این محصول به عنوان پیش‌ساز کراتین با افزایش خونرسانی به سلول‌ها و ماهیچه‌ها باعث افزایش ظرفیت هوازی ورزشکاران شده و به بهبود عملکرد آنان در ورزش های استقامتی و سنگین کمک فراوانی می‌کند. این مکمل حاوی آلفا لیپوئیک اسید است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی و پیش‌ساز تولید گلوتامین عمل کرده و در نتیجه سبب بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود. تقویت سیستم ایمنی علاوه بر مزایای بیشمار، موجب ریکاوری سریع‌تر و بهبود زودهنگام التهابات و زخم‌ها نیز می‌شود. همچنین این ترکیب مقاومت به انسولین در سلول‌ها را کاهش می‌دهد. کراتین پلاس ویوا پاور قدرت عضلانی و توان انفجاری بدن را تقویت کرده و وظیفه تحریک ساخت پروتئین عضلانی را جهت افزایش حجم و وزن افزایش می‌دهد.

پودر بتا آلانین و کراتین و ویتامین ث ساپلند نوتریشن یک مکمل کاربردی شامل چند ماده ارزشمند و تولید شده تحت فرمولاسیون اروپایی در دسترس شماست. بتا آلانین به کار برده شده در این مکمل در واقع ترکیبی پویا از کارنوسین بتا آلانین و آمینو اسید ال-هیستیدین است که با ایجاد تعویق در خستگی سبب می‌شود تعداد و شدت حرکات و تمرین‌های سخت را بیشتر کنید و سریع‌تر به نتیجه مطلوب برسید. کراتین مونوهیدرات موجود در این محصول نیز سبب افزایش عملکرد جسمانی در هنگام تمرینات کوتاه مدت، سخت و یا حرکات پر تکرار سخت و شدید در مدت زمان کوتاه می‌شود. ویتامین C موجود در این محصول به تاثیر و جذب بهتر و بیشتر بتاآلانین و کراتین کمک کرده و موجب نشاط ورزشکار در طول تمرین می‌شود. این محصول با جلوگیری از تشکیل اسید لاکتیک در عضله باعث حفاظت از بافت ماهیچه‌ها شده و هموچنین به عنوان احیاکننده‌ی ذخایر گیلیکوژنی در بدن سبب افزایش حجم عضلات بدن می‌شود. بزرگترین نقطه قوت این محصول کاهش اسیدی‌شدن عضلات و افزایش قدرت و کارایی در طول تمرین برای ورزشکاران است.

پودر کراتین مونوهیدرات ویثر ترکیبی خالص و مرغوب و پرطرفدار در بین ورزشکاران است که با جذب در بدن و افزایش ذخیره کراتین، روند اکسیژن رسانی به عضله ها افزایش داده و سبب می‌شود که فرد در زمان کوتاه‌تری نسبت به زمان بدون مصرف کراتین، شاهد رشد عضله‌های مختلف بدن خود باشد. این محصول ذخایر گلیکوژنی در بدن مصرف‌کنندگان را افزایش داده و روند عضله‌سازی را بهبود می‌بخشد. همچنین میزان متابولیسم انرژی در بدن را افزایش داده، در نتیجه حتی پس از انجام ورزش‌های استقامتی و سرعتی و سنگین سطح انرژی کاهش پیدا نکرده و خستگی احساس نمی‌شود. این افزایش متابولیسم پس از تمرین منجر به عضله سازی می‌شود. این محصول میزان اسید لاکتیک در بدن را کاهش داده و زمان رسیدن به حجم توده عضلانی دلخواه را کاهش می‌دهد. ماهیچه‌های ورزش‌کاران در ورزش های سرعتی و قدرتی با استفاده از این مکمل و خواص ذخیره گلیکوژنی آن با روند بهتر و سریع‌تری بازسازی و احیا شده و بدین ترتیب فرد می‌تواند حجم عضلات خود را به سرعت افزایش دهد.

پودر کراتین اف بی آر محصولی خالص از کراتین مونوهیدرات است که موثرترین و مهم‌ترین اثر آن افزایش حجم عضلات است و با دارا بودن آمینواسیدهای ضروری سبب افزایش سطح پروتئین، سطح هورمورن رشد و سطح گلیکوژن شده که مجموع این عوامل موجب عضله سازی در کوتاه مدت می‌گردند. در ورزش های قهرمانی، گاهی ورزشکاران دچار آسیب می‌شوند که مصرف مکمل کراتین سبب تسریع روند بهبودی عضلات آسیب‌دیده شده و سرعت ریکاوری افزایش می‌دهد. به عبارتی در افزایش سرعت ترمیم عضلات بسیار موثر است. همچنین پودر کراتین اف بی آر فاقد چربی و حاوی بیش از 99% پروتئین خالص است و مصرف آن در مدت طولانی سبب حس سیری شده و حجم چربی‌های اضافی بدن کاهش می‌دهد. مصرف این فرآورده قندخون را کنترل می‌کند و همچنین مناسب افراد گیاهخوار نیز می‌باشد.

پودر کراتین مونوهیدرات ژن استار تهیه شده از کراتین مونوهیدرات میکرونیزه خالص و با کیفیت است. این فرآورده فاقد هرگونه مواد افزودنی می‌باشد و بدون طعم است، در نتیجه می‌توانید آن را با هر نوع نوشیدنی دلخواه خود ترکیب کرده و میل نمایید. پودر کراتین مونوهیدرات ژن استار از مقاومت، قدرت و افزایش توده عضلانی بدون چربی بدن پشتیبانی می‌کند و این عمل سبب افزایش حج عضلات می‌گردد. این محصول انرژی لازم و کافی برای ماهیچه‌ها را در طول تمرینات شدید تامین کرده و با به تاخیر انداختن خستگی به شما این امکان را می‌دهد که طولانی‌تر تمرین کنید.. این مکمل ذخایر کراتین را بعد از تمرین به سرعت جایگزین کرده و به رشد عضلات، ریکاوری، قدرت و بهبود عملکرد ورزشی کمک فراوانی می‌کند.

پودر کراتین مونوهیدرات ویثر حاوی کراتین مونوهیدرات، آسه سولفام پتاسیم، رنگ و طعم دهنده مجاز خوراکی، ترکیبی خالص و مرغوب و پرطرفدار در بین ورزشکاران است که با جذب در بدن و افزایش ذخیره کراتین، روند اکسیژن رسانی به عضله ها افزایش داده و سبب می‌شود که فرد در زمان کوتاه‌تری نسبت به زمان بدون مصرف کراتین، شاهد رشد عضله‌های مختلف بدن خود باشد. این محصول میزان اسید لاکتیک در بدن را کاهش داده و زمان رسیدن به حجم توده عضلانی دلخواه را کاهش می‌دهد. ماهیچه‌های ورزش‌کاران در ورزش های سرعتی و قدرتی با استفاده از این مکمل و خواص ذخیره گلیکوژنی آن با روند بهتر و سریع‌تری بازسازی و احیا شده و بدین ترتیب فرد می‌تواند حجم عضلات خود را به سرعت افزایش دهد. این محصول ذخایر گلیکوژنی در بدن مصرف‌کنندگان را افزایش داده و روند عضله‌سازی را بهبود می‌بخشد. همچنین میزان متابولیسم انرژی در بدن را افزایش داده، در نتیجه حتی پس از انجام ورزش‌های استقامتی و سرعتی و سنگین سطح انرژی کاهش پیدا نکرده و خستگی احساس نمی‌شود. این افزایش متابولیسم پس از تمرین منجر به عضله سازی می‌شود.

کراتین مونوهیدرات نوتریمد نقش افزایش دهنده ذخایر کراتین و کراتین فسفات در بدن را ایفا می‌کند. این مواد در بدن به همراه آدرنالین تری‌فسفات در بافت عضله ذخیره می‌شوند و در واقع در دسترس‌ترین و سریع‌ترین منبع سوختی جایگزین ATP می باشد. این انرژی بدست آمده از مصرف کراتین سبب بهبود عملکرد در ورزش‌هایی با شروع سریع و انفجاری مانند بدنسازی و کار با دستگاه، کشتی، فوتبال، دو و... می‌شود. مکمل کراتین مونوهیدرات سنتز مجدد فسفوکراتین عضله را افزایش و به تحریک ساخت پروتئین عضلات می‌پردازد در نتیجه با رشد عضلات مواجه می‌شویم.از دیگر وظایف کراتین مونوهیدرات نوتریمد تحریک سنتز مجدد گلیکوژن، افزايش استقامت بدن و جلوگیری از خستگی بدن است که راندمان تمرین را بالا برده و نتیجه مطلوب را به ارمغان می‌آورد.

کراتین مونوهیدرات فارماتک کاملا خالص بوده و سبب افزایش کارکرد و عملکرد بهتر بد و ماهیچه‌ها در زمان تمرینات شدید و سخت و طولانی می‌شود و به عبارت دیگر شما می‌توانید در زمان زیاد و طولانی مدت استقامت بدنتان را حفظ کرده و به ورزش ادامه دهید. این مکمل همچنین از اسید لاکتیک در عضله جلوگیری کرده و ذخایر گیلیکوژنی بدن را احیا می‌کند، در نتیجه شاهد افزایش حجم عضلات خواهید بود. این محصول با دارا بودن تورین و آلفالیپوئیک اسید، باعث تحریک ترشح هورمون انسولین شده و قدرت بی‌هوازی و حجم و توده‌ی عضلانی را افزایش می‌دهد و روند ریکاوری را نیز تسریع می‌کند. کراتین مونوهیدرات فارماتک با خاصیت سم زدایی و آنتی اکسیدانی خود موجب کاهش خستگی و افزایش نفوذ کراتین در سلولهای عضلانی می‌شود.

کراتین ترکیبی C3T فارماتک حاوی کراتین، کربو، کافئین و تائورین، ویتامین C، ویتامین B۶، ویتامین B۱۲، کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم، بتا آلانین، ال لوسین، ال والین، ال ایزولوسین می‌باشد که این ترکیب منحصربفرد و حرفه‌ای از کراتین مونوهیدرات خالص و زنجیره پیچیده کربوهیدرات برای استفاده مناسب و حمل کراتین به عضلات است. با وجود اینکه کراتین بصورت طبیعی در بدن انسان تولید می‌شود، اما برای ورزشکاران میزان بیشتری از آن نیاز است. چرا که با تحریک ساخت پروتئین عضلانی به رشد سریع عضلات کمک می‌کند. کربوهیدرات، کراتین، کافئین به همراه تائورین سه ماده اصلی تشکیل دهنده مکمل C۳T است و می‌توانند بصورت طولانی مدت سبب کمک به افزایش انرژی و حجم عضلات و بهبود عملکرد تمرینی شوند. این مکمل بسیار مناسب برای ورزش‌هایی با شروع سریع است و سبب بهبود عملکرد می‌شود. همچنین با به تعویق انداختن خستگی سبب افزایش کارایی و استقامت بدن برای زمانی طولانی می‌شود.

پودر کراتین مونوهیدرات فانتوم نوتریشن تولید شده از کراتین مونوهیدرات خالص است و سبب افزایش توان بدن و سهولت در انتقال اکسیژن به عضلات می‌شود در واقع یک تامین‌کننده عالی انرژی برای بدن است. این مکمل آستانه بی‌هوازی را افزایش داده و قدرت بدن را افزابش می‌دهد، در واقع استفاده از این مکمل قدرت بی‌هوازی را افزایش می‌دهد. بالا بردن متابولیسم از دیگر مزایای مصرف این فرآورده است که سبب بالا رفتن انرژی ورزشکار، سایز و قدرت عضلات او نیز می‌شود. کراتین مونوهیدرات از تشکیل اسید لاکتیک در عضله جلوگیری کرده و ذخایر گلیکوژنی در بدن را احیا می‌کند که باعث افزایش حجم عضلات در ورزشکاران خصوصا در ورزش‌های سرعتی و قدرتی می‌شود. استفاده از مکمل کراتین با افزایش ذخیره فسفوکراتین به تولید انرژی در سلول‌ها کمک می‌کند. این محصول با کمک به افزایش قدرت و توان عضلات و سرعت بخشیدن به روند ریکاوری بهترین منبع برای ورزشکاران به حساب می‌آید.

پودر کراتین مونوهیدرات بیس نوتریشن ساخت کشور آمریکا و حاوی کراتین مونوهیدرات خالص باکیفیت است. این مکمل با اثر آنتی اکسیدانی قوی خود سبب بهبودی سریع التهابات و آسیب‌ها می‌شود و به کاهش گرفتگی عضلات کمک فراوانی می‌کند. کراتین به جلوگیری از آسیب عضلانی کمک کرده و روند بهبودی پس از آسیب دیدگی را تقویت می‌کنند.مصرف پودر کراتین مونوهیدرات بیس نوتریشن سبب افزایش حجم عضلات خشک شده و افزایش استقامت عضلات و بهبود عملکرد ماهیچه‌ها در طول تمرینات ورزشی را به دنبال دارد در نتیجه بسیار مناسب جهت عضله‌سازی است. این مکمل مخصوص ورزشکاران با تمرینات سنگین و بی‌هوازی مانند بدنسازان، کشتی‌گیران و ... است و اثر انرژی‌بخش فوق‌العاده‌ای در انجام حرکات انفجاری دارد. همچنین جهت استفاده گیاهخواران نیز مناسب می‌باشد.

پودر پمپ بیوکراتین کمپلکس پی ان سی حاوی کربوهیدرات، کراتین منوهیدرات، گلوتامین، بتاآلانین، بتائین، تورین، سیترولین مالات، کافئین، آلفالیپوئیک اسید، ویتامین C یک ترکیب بی‌نظیر از هر آن چیزی‌ است که یک ورزشکار جهت افزایش انرژی و عضله‌سازی به آن نیاز دارد. مصرف این مکمل سبب افزایش قدرت انفجاری و توان عضلانی در بدن ورزشکار شده و تمیرینات را آسان‌تر و طولانی‌تر می‌کند. از جمله خواص منحصربفرد این مکمل، افزایش خونرسانی به عضلات است که باعث تحریک رگ‌زایی می‌شود. تحریک ترشح انسولین با مصرف این مکمل صورت گرفته که سبب جذب مواد مغذی در بافت‌ها از طریق خون کمک می‌کند. پودر پمپ بیوکراتین کمپلکس پی ان سی سبب تاخیر در بروز خستگی شده و به شما امکان تمرین طولانی‌مدت تر با انرژی بیشتر می‌دهد. این مکمل با خواص آنتی اکسیدانی خود به شادابی و ریکاوری سریع بدن و عضلات و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و باعث افزایش قدرت عضلانی و رشد آن می‌گردد.

پودر کراتین مونوهیدرات ویوا پاور تحت لیسانس ویتا فارمد سوئیس از کراتین مونوهیدرات خالص و مرغوب تولید شده و پس از مصرف در بدن به صورت فسفوکراتین ذخیره شده و این فسفات برای تولید ATP و انرژی لازم است. انرژی تولید شده برای بهبود انبساط و انقباض عضلات در هنگام تمرین صرف شده و همچنین سبب تحریک سنتز پروتئین عضلانی می‌شود. پودر کراتین مونوهیدرات ویوا پاور سبب افزایش حجم عضلات و بهبود عملکرد عضلانی شده و خستگی زودرس را به تعویق می‌اندازد. بدنسازان حرفه‌ای با مصرف کراتین به عضلات حجیم‌تر و ایمنی بالاتری در سیستم بدنی و عضلانی خود می‌رسند.

پودر کراتین و ویتامین ث ساپلند نوتریشن یک مکمل کاربردی شامل چند ماده ارزشمند و تولید شده تحت فرمولاسیون اروپایی در دسترس شماست. و با ایجاد تعویق در خستگی سبب می‌شود تعداد و شدت حرکات و تمرین‌های سخت را بیشتر کنید و سریع‌تر به نتیجه مطلوب برسید. کراتین مونوهیدرات موجود در این محصول نیز سبب افزایش عملکرد جسمانی در هنگام تمرینات کوتاه مدت، سخت و یا حرکات پر تکرار سخت و شدید در مدت زمان کوتاه می‌شود. ویتامین C موجود در این محصول به تاثیر و جذب بهتر و بیشتر بتاآلانین و کراتین کمک کرده و موجب نشاط ورزشکار در طول تمرین می‌شود. این محصول با جلوگیری از تشکیل اسید لاکتیک در عضله باعث حفاظت از بافت ماهیچه‌ها شده و هموچنین به عنوان احیاکننده‌ی ذخایر گیلیکوژنی در بدن سبب افزایش حجم عضلات بدن می‌شود. بزرگترین نقطه قوت این محصول کاهش اسیدی‌شدن عضلات و افزایش قدرت و کارایی در طول تمرین برای ورزشکاران است.

پودر کراتین مونوهیدرات و ویتامین ث فارما پلاس حاوی پروتئین هیدرولیز شده مرغ، وی پروتئین، کنسانتره، میکرو کریستالین سلولز، پلی وینیل پیرولیدون، کراس کارملوز، منیزیم استئارات می‌باشد. این محصول توانایی سلول عضلانی برای بازسازی آدنوزین تری فسفات یا همان ATP را به سرعت تقویت می‌کند. ATP منبع اصلی انرژی بی‌هوازی بوده و به عملکرد ماهیچه‌ و بالابردن استقامت در تمرینات سنگین کمک می‌کند. همچنین باعث افزایش کراتین ماهیچه شده و افزایش حجم، وزن، قدرت و سلامت عضله و ساخت عضله را در پی دارد. ویتامین ث موجود در این ترکیب نیز سبب تقویت سیستم ایمنی و شادابی پوست و مو و ترمیم بافت‌های بدن ورزشکار می‌شود. پودر کراتین مونوهیدرات و ویتامین ث فارما پلاس سبب بهبود تراکم استخوان، حفاظت از نورون های مغز و همچنین تاخیر در بروز خستگی می‌شود.

پودر کراتین مونوهیدرات ال اس پی نوتریشن حاوی کراتین مونوهیدرات ۱۰۰% خالص می‌باشد و پس از مصرف از عملکرد شدید عضلات در هنگام ورزش پشتیبانی کرده و به تامین انرژی برای تمرینات سخت و فشرده می‌پردازد. مصرف کراتین به صوورت شگفت انگیزی بازدهی عضلات در طول تمرین را افزایش می‌دهد و در جهت افزایش انرژی و حجم عضلات بسیار موثر است. پودر کراتین مونوهیدرات ال اس پی نوتریشن یک مکمل نیروزا و غیرهوازی است و شما می‌توانید برای افزایش انرژی و افزایش حجم عضلات از این مکمل در برنامه غذایی خود بهره ببرید. تسریع روند ریکاوری بدن و حفظ ایمنی و بهبود بافت عضلات نیز از دیگر ویژگی‌های این محصول است.

پودر کراتین مونوهیدرات با طعم سیب سبز یونیورسال محصولی کاربردی در جهت عضله سازی و افزایش مقاومت و انرژی بدن در هنگام ترینات سخت و شدید است. مکمل کراتین به حفظ سلامت بافت عضلات کمک کرده و رسیدن به نتیجه مطلوب را برای ورزشکاران ساده‌تر می‌کند. همچنین با تحریک هورمون‌های عضله ساز و تولید پروتئین باعث تسرع در روند رشد و وزن می‌شود. پودر کراتین مونوهیدرات یونیورسال به کاهش تخریب پروتئین و کاهش سطح میستاتین کمک می‌کند. کراتین مونوهیدرات به آبرسانی سلول‌های عضلات پرداخته که هیدراته شدن آن‌ها باعث می‌شود سنتز پروتئین در آن‌ها افزایش یافته و عضلات حجیم‌تر و کامل تر به نظر برسند. افزایش متابولیسم انرژی در سلول های بدن نیز از دیگر مزایای استفاده از این مکمل بی‌نظیر است.

پودر کراتین مونوهیدرات با طعم بلو راز بری یونیورسال محصولی کاربردی است که با تحریک هورمون‌های عضله ساز و تولید پروتئین باعث تسرع در روند رشد و وزن می‌شود. همچنین در جهت عضله سازی و افزایش مقاومت و انرژی بدن در هنگام ترینات سخت و شدید موثر است. پودر کراتین مونوهیدرات یونیورسال به کاهش تخریب پروتئین و کاهش سطح میستاتین کمک می‌کند. این مکمل به حفظ سلامت بافت عضلات کمک کرده و رسیدن به نتیجه مطلوب را برای ورزشکاران ساده‌تر می‌کند. افزایش متابولیسم انرژی در سلول های بدن نیز از دیگر مزایای استفاده از این مکمل بی‌نظیر است. کراتین مونوهیدرات به آبرسانی سلول‌های عضلات پرداخته که هیدراته شدن آن‌ها باعث می‌شود سنتز پروتئین در آن‌ها افزایش یافته و عضلات حجیم‌تر و کامل تر به نظر برسند.

پودر کراتین مونوهیدرات نوتریشن پلاس یکی از مکمل‌های باکیفیتی است که بدنسازان در کنار ورزش از آن بهره می‌برند تا مولکول پر انرژی ATP را آزادسازی کنند که این مولکول سبب افزایش قدرت بدن و سهولت در حرکات سنگین ورزشی می‌شود. این مکمل سبب افزایش قدرت عضله و هایپرتروفی (افزایش حجم سلول عضلانی) می‌شود. همچنین با جلوگیری از خستگی زودرس، کمک می‌کند تکرارهای بیشتری در انجام حرکات ورزشی و بصورت طولانی مدت تر داشته باشید، چرا که انرژی مضاعفی در بدن ایجاد می‌کند. در نتیجه سریع تر به رشد عضلانی می‌رسید. در واقع پودر کراتین مونوهیدرات نوتریشن پلاس با بهبود قدرت و نیرو باعث افزایش کیفیت تمرین و رشد بیشتر عضلات می گردند.

قرص کافئین 200 فارماتک یک نمونه از قرص‌های کافئین محبوب در بین ورزشکاران است. این مکل متابولیسم را در بدن بالابرده و سبب عملکرد بهتر آن می‌شود. مصرف قرص کافئین قدرت را برای انقباض عضلات افزایش داده و همین امر موجب افزایش حجم عضله می‌گردد. این قرص به رفع خستگی ذهنی و جسمی ورزشکاران کمک شایانی کرده و همچنین سبب ریکاوری سریع و کاهش درد عضلات و بدن، پس از تمرینات پرفشار می‌شود. قرص کافئین فارماتک به بدن در چربی سوزی بصورت کاملا طبیعی و بدون عوارض کمک فراوانی می‌کند. همچنین موجب افزایش هوشیاری ورزشکاران شده و باعث انجام حرکات تمرینی هوشمندتر می‌شود. مصرف کافئین علاوه بر افزایش استقامت و جلوگیری از بروز خستگی در بدن، با خاصیت آنتی اکسیدانی خود، به شادابی و تقویت سیستم ایمنی نیز می‌پردازد. این قرص سبب افزایش VO۲max یا همان حداکثر ظرفیت هوازی فرد نیز می‌گردد.

پودر کراتین C3T مگنوم متشکل از کربوهیدرات، کافئین، تائورین، کراتین مونوهیدرات، بتا آلانین، کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم، ویتامین C، ویتامین B۶، ویتامین B۱۲ ، شکر، ال لوسین، ال والین، ال ایزولوسین (BCAA) می‌باشد. این ترکیب قوی و فوق‌العاده در کنار تمرینات ورزشی افزایش حجم چشمگیری به عضلات می‌دهد. ترکسبات این محصول انرژی عضلات و دیگر بافت‌های بدن را تامین کرده و خستگی را به تعویق انداخته و راندمان تمرینی را بالا می‌برد. کافئین موجود در این مکمل با نیروزایی و افزابش متابولیسم در روند رشد عضلانی تاثیرگذار است. بتا آلانین نیز به عنوان یک آمینو اسید سبب کاهش خستگی شده و عملکرد ورزشی را بالا برده و در مصرف مداوم سبب افزایش توده عضلانی می‌گردد. BCAA موجود در این محصول نیز غنی از آمینواسیدهای شاخه دار لوسین، ایزولوسین و والین است و برای رشد عضلات بسیار ضروری بوده و سبب جلوگیری از تحلیل عضلات می‌شود. پودر کراتین C3T مگنوم با داشتن ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری که در ابتدا ذکر شد، شادابی و تسریع در ریکاوری و همچنین سلامت استخوان و پوست و موی ورزشکار را نیز تامین می‌کند.

پودر کراتین بتا آلانین میوه ای فانتوم نوتریشن حاوی بتا آلانین، کراتین مونوهیدرات، ویتامین ث، آسه سولفام می‌باشد. این مکمل تاثیر بی‌نظیری در کاهش خستگی و افزایش استقامت بدن دارد و اثر اسیدوز عضلانی که مدت زمان ورزش را محدود می‌کند به شدت بالا می‌برد. استفاده از این پودر سبب افزایش و بهبود عملکرد ورزشکار در تمرینات شدید و طولانی می‌شود. اما مصرف این مکمل به صورت خاص به بهبود عملکرد در طول تمرینات شدید و کوتاه مدت کمک می‌نماید. پودر کراتین بتا آلانین فانتوم نوتریشن علاوه بر اینکه برای ورزش‌های هوازی مانند شنا و ایروبیک مناسب است برای ورزش‌های بی‌هوازی مانند بدنسازی نیز بسیار کاربردی است. بتاالانین و ویتامین C با خواص آنتی اکسیدانی خود خاصیت بسیار قوی در خنثی کردن رادیکال‌های و جلوگیری از پیری و تقویت سیستم ایمنی را نیز دارد.

پودر کراتین نید نوتریشن تهیه شده از کراتین 100% مونوهیدرات میکرونیز شده می‌باشد. این مکمل محصولی موثر در جهت بهبود عضله سازی و حفظ سلامت بافت عضلات است. کراتین از جمله آمینو اسیدهایی است که میزان هورمون‌های عضله ساز در بدن را افزایش داده و از تخریب پروتئین در بافت عضلانی جلوگیری می‌کند. مصرف کراتین آبرسانی به سلول‌های عضلات را بالا برده و این موضوع نقش اساسی در افزایش حجم عضلات را ایفا می‌کند. پودر کراتین نید نوتریشن با افزایش متابولیسم سبب سوختن چربی‌های اضافی ذخیره شده و در نتیجه به رشد عضلات، قدرت، ریکاوری و عملکرد ورزشی کمک می‌کند. این محصول بدون هیچ گونه عوارض جانبی سبب بروز عملکرد حداکثری بدن شده و حجم ماهیچه و استقامت آن‌ها را به میزان زیادی افزایش می‌دهد.

پودر کراتین مونوهیدرات نوتریمد نقش افزایش دهنده ذخایر کراتین و کراتین فسفات در بدن را ایفا می‌کند. این مواد در بدن به همراه آدرنالین تری‌فسفات در بافت عضله ذخیره می‌شوند و در واقع در دسترس‌ترین و سریع‌ترین منبع سوختی جایگزین ATP می باشد. این انرژی بدست آمده از مصرف کراتین سبب بهبود عملکرد در ورزش‌هایی با شروع سریع و انفجاری مانند بدنسازی و کار با دستگاه، کشتی، فوتبال، دو و... می‌شود. مکمل کراتین مونوهیدرات سنتز مجدد فسفوکراتین عضله را افزایش و به تحریک ساخت پروتئین عضلات می‌پردازد در نتیجه با رشد عضلات مواجه می‌شویم.از دیگر وظایف کراتین مونوهیدرات نوتریمد تحریک سنتز مجدد گلیکوژن، افزايش استقامت بدن و جلوگیری از خستگی بدن است که راندمان تمرین را بالا برده و نتیجه مطلوب را به ارمغان می‌آورد.

پودر کراتین مونوهیدرات بدون طعم یونیورسال محصولی کاربردی در جهت عضله سازی و افزایش مقاومت و انرژی بدن در هنگام ترینات سخت و شدی است. مکمل کراتین به حفظ سلامت بافت عضلات کمک کرده و رسیدن به نتیجه مطلوب را برای ورزشکاران ساده‌تر می‌کند. همچنین با تحریک هورمون‌های عضله ساز و تولید پروتئین باعث تسرع در روند رشد و وزن می‌شود. افزایش متابولیسم انرژی در سلول های بدن نیز از دیگر آثار و دلایل بهبود عضله سازی توسط این مکمل است. پودر کراتین مونوهیدرات یونیورسال به کاهش تخریب پروتئین و کاهش سطح میستاتین کمک می‌کند. کراتین مونوهیدرات به آبرسانی سلول‌های عضلات پرداخته که هیدراته شدن آن‌ها باعث می‌شود سنتز پروتئین در آن‌ها افزایش یافته و عضلات حجیم‌تر و کامل تر به نظر برسند.

پودر کراتین مونوهیدرات ساپلند نوتریشن با جلوگیری از تشکیل اسید لاکتیک در عضله باعث حفاظت از بافت ماهیچه‌ها شده و هموچنین به عنوان احیاکننده‌ی ذخایر گیلیکوژنی در بدن سبب افزایش حجم عضلات و کمک به افزایش وزن بدن می‌شود. همچنین با ایجاد تعویق در خستگی و بالا بردن استقامت بدن، سبب می‌شود تعداد و شدت حرکات و تمرین‌های سخت را بیشتر کنید و سریع‌تر به نتیجه مطلوب برسید. این مکمل سبب افزایش عملکرد جسمانی در هنگام تمرینات کوتاه مدت، سخت و یا حرکات پر تکرار سخت و شدید در مدت زمان کوتاه می‌شود. حفاظت از نورون های مغز و بهبود تراکم استخوانی از دیگر مزایای این مکمل می‌باشد.

کراتین بتاآلانین ویثر نوتریشن حاوی کراتین مونوهیدرات، بتا آلانین، اسید اسکوربیک ( ویتامین C )، شیرین کننده، طعم دهنده مجاز خوراکی می‌باشد و قویا به عضله سازی کمک می‌کند. بتا آلانین که به عنوان یک آمینواسید به بهبود عملکرد و استقامت عضلات پرداخته و از خستگی تحمیل شده که در حین تمرین جلوگیری می‌کند. همچنین بتاآلانین و ویتامین C در کنار هم با خواص خاصیت آنتی اکسیدانی خود، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به خنثی کردن اثر رادیکال‌های آزاد و شادابی پوست و مو کمک می‌کنند. کراتین موجود در این مکمل نیز به عضله‌سازی و فرم‌دهی کمک فراوان کرده و سبب افزایش وزن ماهیچه‌ها می‌گردد افزایش قدرت و کارایی ناشی از اثر کراتین در بد، سبب کارایی بهتر بدن حین انجام تمرین‌ها و افزایش بهره‌وری شما در تمرینات شدید و در طولانی مدت می‌گردد. کراتین بتاآلانین ویثر نوتریشن به رشد بیشتر عضلات و ترمیم آنها کمک می‌کند. این مکمل از بهترین مکمل‌ها برای دوره افزایش وزن و حجم می‌باشد.

پودر کراتین طعم دار مگنوم به بازسازی عضلات در تمرینات شدید و سنگین ورزشی پرداخته و به سرعت انرژی بدن را بازسازی می‌کند. کراتین مونوهیدرات موجود در این محصول برای افرادی که قصد افزایش حجم و قدرت عضلات خود را دارند یک محصول فوق‌العاده موثر است و به رشد عضلات بدن و تسریع ریکاوری پس از تمرینات سخت کمک می‌کند. مصرف این مکمل ورزشی به افزایش انرژی و توان و قدرت ورزشکار کمک کرده و در نتیجه راندمان تمرین و کیفیت حرکات ورزشی را بالا می‌برد. این مکمل سنتز کلیگوژن عضلات تحریک را تحریک کرده و محتوای کراتین عضلات را افزایش می‌دهد. همچنین با به تعویق انداختن خستگی به ورزشکار امکان می‌دهد زمان تمرین خود را افزایش دهد. کراتین مونوهیدرات مگنوم از مقاومت، قدرت و افزایش توده عضلانی بدون چربی بدن پشتیبانی کرده و سوخت ماهیچه‌ها در زمان تمرینات حرفه‌ای و دشوار و شدید را تامین می‌کند در نتیجه عضلات آسیب نخواهند دید. ترکیب کراتین مونوهیدرات به عضلات بدن برای بلند کردن وزنه‌های سنگین و انجام حرکات حرفه‌ای ورزشی سریع کمک می‌کند. همچنین به بهبود عملکرد مغز و حافظه و افزایش قدرت سیستم ایمنی و دفع سموم بدن کمک می‌کند.

پودر آمینو 2 مایوجنیکس تحت لیسانس مایوژنیکس آمریکا، حاوی ال لوسین، ال ایزولوسین، ال والین و سدیم می‌باشد. این مکمل کاملا بدون شکر، فیلر و کالری بوده و یک BCAAخالص است و بطور ویژه از تحلیل عضلات جلوگیری کرده و برای چربی سوزی نیز بسیار مناسب است. دریافت مقدار کافی اسید آمینه‌ پروتئینی به ورزشکاران برای برخورداری از عضلاتی متناسب و خوش‌فرم و زیبا کمک فراوانی می‌کند که این محصول بخوبی این نقش را ایفا می‌کند. اکثرا در این گونه محصولات، ال لوسین حداقل 2برابر دیگر اسید آمینه‌ها می‌باشد که هر چقدر میزان ال لوسین بیشتر باشد، عضله سازی بیشتر و بهتر انجام می‌شود، در این محصول نسبت ال لوسین تقریبا ۴ برابر دو اسید آمینه دیگر است در نتیجه در هر اسکوپ ۱۲,۵ گرمی این محصول، ۶.۴ گرم ال لوسین، ۱.۸ گرم ال ایزولوسین و ۱.۸ گرم ال والین همراه ۹۰ میلی‌گرم سدیم وجود دارد. بنابراین سبب بهبود سنتز پروتئین، افزایش حجم عضلات و تسریع روند ریکاوری می‌شود. همچنین به تقویت استقامت عضلانی نیز می‌پردازد.

پودر جی تی گین آی اس اس یک مکمل پر کربوهیدرات حاوی کالری، پروتئین، چربی، چربی اشباع شده، BCAA، شکر، ال گلوتامین، سدیم و کراتین مونوهیدرات می‌باشد. این مکمل سرشار از املاح و مواد مغذی به ریکاوری و افزایش قوای ایمنی ورزشکاران پرداخته و بسیار مناسب ورزشکارانی است که قصد وزن‌گیری دارند و یا افرادی که در وزن‌گیری دچار مشکل هستند. این ترکیب فوق‌العاده و کامل به عضله‌سازی، افزایش استقامت بدنی و رفع خستگی عضلات، همچنین نیروزایی در ورزشکاران کمک فراوانی می‌کند. در این پکیج پودر کراتین پلاس ویوا پاور حاوی کراتین مونوهیدرات، گلوتامین، آرژنین، آلفا لیپوئیک اسید، کربوهیدرات، یکی از مرغوب‌ترین کراتین‌های ترکیبی تولید شده تحت لیسانس شرکت Vitapharmed سوئیس نیز وجود دارد که در بین ورزشکاران رشته‌های مختلف محبوبیت بسیاری دارد. آرژنین موجود در این محصول به عنوان پیش‌ساز کراتین با افزایش خونرسانی به سلول‌ها و ماهیچه‌ها باعث افزایش ظرفیت هوازی ورزشکاران شده و به بهبود عملکرد آنان در ورزش های استقامتی و سنگین کمک فراوانی می‌کند. این مکمل حاوی آلفا لیپوئیک اسید است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی و پیش‌ساز تولید گلوتامین عمل کرده و در نتیجه سبب بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود. تقویت سیستم ایمنی علاوه بر مزایای بیشمار، موجب ریکاوری سریع‌تر و بهبود زودهنگام التهابات و زخم‌ها نیز می‌شود. همچنین این ترکیب مقاومت به انسولین در سلول‌ها را کاهش می‌دهد. کراتین پلاس ویوا پاور قدرت عضلانی و توان انفجاری بدن را تقویت کرده و وظیفه تحریک ساخت پروتئین عضلانی را جهت افزایش حجم و وزن افزایش می‌دهد.

پودر کراتین مونوهیدرات مایوجنیکس حاوی کراتین مونوهیدرات میکرونایز با خلوص 99.9% و تحت لیسانس شرکت Myogenix Inc کشور آمریکا می‌باشد. این مکمل جهت به تاخیر انداختن خستگی و افزایش قدرت و نیرو هنگام تمرین‌های شدید و سنگین ورزشی و طولانی‌مدت بسیار کارآمد است و راندمان تمرینی را بالا می‌برد. همچنین با بالا بردن پتانسیل انرژی و سطوح هورمون رشد به افزایش حجم عضلانی می‌پردازد. پودر کراتین مونوهیدرات مایوجنیکس با بازیابی بی وقفه ذخایر انرژی ATP، علاوه بر افزایش ذخایر کراتین، سوخت لازم را جهت تمرینات بی‌هوازی به بدن می‌دهد. این مکمل سنتز پروتئین و گلیکوژن در بدن را بالا برده که سبب عضله سازی می‌شود. این محصول کاهنده اسید لاکتیک است و آستانه بی هوازی بدن را بالا می‌برد.

پودر کلاژن زیرو آیرون مکس محصول آلمان حاوی کلاژن هیدرولیز شده، ویتامین c، ایزولوسین، لوسین، لیزین، والین، فنیل آلانین، تائورین، متیونین، تریپتوفان، گلوتامین، اسپاراژین، آرژنین، پولین، سرین، آلانین، گلیسین، تیروزین، هیستیدین، سیتسئین، هیدروکسی لیزین، هیدروکسی پرولین، انرژی، چربی، کربوهیدرات، پروتئین و نمک می‌باشد. این ترکیب کامل و شگفت‌انگیز سبب سنتز کلاژن شده و به تقویت استخوان‌ها، مفاصل و تاندون‌ها کمک فراوانی می‌کند. ورزشکارانی که خواهان پروتئین و اسیدآمینه‌های بیشتری برای عضله سازی هستند می‌توانند از این مکمل بهره برده و در کنار آن سلامت پوست و موی خود را نیز تامین کنند. همچنین مفاصل تحلیل رفته حین تمرینات نیز با مصرف این مکمل ترمیم می‌شوند. با مصرف پودر کلاژن زیرو آیرون مکس خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری پوست که تحت تاثیر میزان کلاژن است بهبود پیدا می‌کند.

پودر جی تی مس آی اس اس حاوی کالری پروتئین، چربی، کربوهیدرات، سوکرالوز، شکر و زانتان به عنوان یک گینر در افزایش وزن و حجم عضلات بدن بسیار موثر است. مصرف این مکمل با تامین و بازیابی گلیکوژن و اسید آمینه‌ها در بدن به رفع خستگی پس از ورزش و عضله‌سازی کمک می‌کند. این ترکیب مناسب دوره افزایش حجم و وزن است. پودر کراتین مونوهیدرات آی‌اس‌اس از موثرترین مکمل‌ها و دارای محبوبیت زیادی در بین بدنسازان و ورزشکاران است. این مکمل عضله سازی، عملکرد ورزشی و قدرت عضلانی را بهبود می‌بخشد. کراتین موجود در این محصول در بدن به ترکیب فسفاته تبدیل شده و به عنوان یک منبع ذخیره انرژی به خصوص در خلال فعالیت‌ها و ورزش‌‎های سنگین به بهبود عملکرد کمک می‌کند. کراتین مونوهیدرات به نسبت انوع دیگر کراتین قیمت کمتری داشته اما بسیار کارآمد است. کراتین مونوهیدرات آی‌اس‌اس با افزایش قدرت و حجم عضلات، شما را به فرم ایده آل خود نزدیک می‌کند. پودر کراتین مونوهیدرات در بهبود عملکرد در ورزش‌هایی که شروع سریع دارند، مثل کشتی، دو، وزنه برداری موثر بوده و باعث تحریک سنتز پروتئین عضلانی می‌شود. همچنین در افزایش استقامت و کمک به چربی‌سوزی بسیار موثر است.

پودر کراتین سی ام تری گلد کر لاین ترک نوتریشن حاوی کراتین مالات، بتاآلانین و کراتین 2000 و ویتامین C می‌باشد. کراتین مالات در برابر محیط اسیدی معده مقاوم است و به خوبی جذب و حل می‌شود. کراتین خالص کریستالی موجود در مکمل CM3 عملکرد فیزیکی در تمرینات کوتاه مدت و مقاومتی و سنگین را تقویت کرده و توده عضلات ورزشکار را در کوتاه‌ترین زمان بازسازی و تقویت می‌کند. این مکمل به روند عضله‌سازی با بهترین فرم کمک کرده و سبب افزایش عملکرد بدن در انقباضات شدید و کوتاه مدت حین تمرین می‌شود. ویتامین C موجود در کراتین سی ام تری ترک به تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت پوست و مو کمک کرده همچنین از بروز خستگی مفرط و ضعف و بی‌حالی جلوگیری می‌کند. بطور کلی این محصول با خاصیت نیروزایی و تقویت عضلات به شما کمک می‌کند راندمان تمرینی خود را بالا برده و با انرژی بالا به سرعت به فرم دلخواه خود برسید. این مکمل برای تقویت عملکرد مغزی و جلوگیری از خستگی ذهنی نیز بسیار مفید است.

پودر کراتین ترک نوتریشن ساخت کشور لهستان، یکی از بهترین نمونه‌های کراتین مونوهیدرات در بازار است. این مکمل علاوه بر کراتین با ویتامین C و سدیم ترکیب شده است و در نتیجه انتقال کراتین به ماهیچه را افزایش داده و سبب جذب بهتر کراتین و جلوگیری از عوارض ناخوشایند می‌شود. بدن بصورت طبیعی می‌تواند ATP لازم برای فقط حدود 10 ثانیه ورزش سنگین و شدید را درون خود ذخیره کند بنابراین برای انجام تمرینات سخت با زمانی طولانی‌تر، به ATP بیشتری نیاز داریم و مکمل کراتین این فرآیند را انجام داده و تولید انرژی را تقویت می‌کند تا نیروی کافی برای ادامه تمرین محیا شود. افزایش قدرت عضلات و ماهیچه‌ها برای انجان ورزش‌های سخت و به تعویق انداختن خستگی برای ادامه تمرین، وظیفه کراتین است که کراتین ترک نوتریشن آن را به خوبی انجام می‌دهد. این مکمل به بهبود عملکرد ماهیچه‌ها و رشد حجمی آن‌ها کمک فراوانی می‌کند.

پودر کراتین سی ام تری گلد کر لاین ترک نوتریشن حاوی کراتین مالات، بتاآلانین و کراتین 2000 و ویتامین C می‌باشد. کراتین مالات در برابر محیط اسیدی معده مقاوم است و به خوبی جذب و حل می‌شود. این محصول با خاصیت نیروزایی و تقویت عضلات به شما کمک می‌کند راندمان تمرینی خود را بالا برده و با انرژی بالا به سرعت به فرم دلخواه خود برسید. این مکمل برای تقویت عملکرد مغزی و جلوگیری از خستگی ذهنی نیز بسیار مفید است. کراتین خالص کریستالی موجود در مکمل CM3 عملکرد فیزیکی در تمرینات کوتاه مدت و مقاومتی و سنگین را تقویت کرده و توده عضلات ورزشکار را در کوتاه‌ترین زمان بازسازی و تقویت می‌کند. این مکمل به روند عضله‌سازی با بهترین فرم کمک کرده و سبب افزایش عملکرد بدن در انقباضات شدید و کوتاه مدت حین تمرین می‌شود. ویتامین C موجود در کراتین سی ام تری ترک به تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت پوست و مو کمک کرده همچنین از بروز خستگی مفرط و ضعف و بی‌حالی جلوگیری می‌کند.

پودر کراتین پیور 100 درصد دوبیس حاوی کراتین مونوهیدرات خالص است و سبب افزایش عملکرد ورزشی در تمرینات شدید و سخت و طولانی‌مدت و بی‌هوازی می‌شود. این محصول در به تاخیر انداختن خستگی عضلات به خوبی عمل کرده و موجب بالا رفتن راندمان ورزشی شما می‌شود. پودر کراتین پیور 100% دوبیس با تغذیه عضلات، به رشد بیشتر عضلات کمک کرده و انرژی و سوخت ماهیچه‌ها را تامین می‌کند. مصرف این کراتین در مدت کوتاهی، افزایش حجم و قدرت عضلات را به دنبال آورده و همچنین می‌تواند مسیرهای سلولی متعددی که منجر به رشد عضلات جدید می‌شوند را با افزایش تولید پروتئین‌ها تغییر دهد، که همین امر فیبرهای عضلانی جدید را ساخته که رشد عضلات را در پی دارد. افزایش سطح هورمون رشد (IGF-1) با حفظ وضعیت آنابولیک در بدن، باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سطح انرژی و توان بدن و مقاومت عضلانی می‌شود که این نیز از دیگر تاثیرات کراتین است. این کراتین می‌تواند میزان کلسیم سلول‌های ماهیچه‌ای را به سطح مطلوب برساند و به انقباض صحیح ماهیچه‌ها کمک کند.

پودر هایپر وی پروتئین و کراتین دوبیس یک مکمل ورزشی بسیار غنی حاوی پروتئین، کراتین و اسیدآمینه زنجیره‌ای BCAA، چربی اشباع شده، کلسترول، کربوهیدرات، فیبر غذایی، شکر، کراتین، پروتئین، آلانین، آرژنین، آسپارتیک اسید، سیستئین، گلوتامیک اسید، گلیسین، هیستیدین، ایزولیوسین، لیوسین،۱لیزین، متیونین، فنیل آلانین، پرولاین، سرین، تروناین، تریپتوفان، تیروسین، و والین می‌باشد. این مکمل بسیار مناسب برای دوره حجم‌گیری بوده و با پروتئین خالص و ویتامین و کربوهیدراتی که در آن موجود است به جلوگیری از تخریب عضلات در ورزش های سنگین نیز می‌پردازد. همچنین ورزشکارانی که خواهان افزایش وزن نیز می‌باشند می‌توانند از آن بهره ببرند. این محصول با دارا بودن آمینو اسیدهای ضروری و نیمه ضروری از عضلات حمایت کرده و از کاهش تخریب عضلات جلوگیری می‌کند. همچنین سبب افزایش ترمیم و ریکاوری عضلات پس از تمرینات شدید شده و خستگی در عضلات را کاهش می‌دهد. تمامی این خواص به بهبود کارایی ورزشی و تمرین طولانی‌مدت تر منجر شده در نتیجه ورزشکاران سریع‌تر به نتیجه مطلوب خواهند رسید. کراتین موجود در این مکمل نیز در کنار پروتئین و کربوهیدرات به شما کمک می کند ماهیچه‌ها را پرورش دهید و به فرم دلخواه برسید. این مکمل علاوه بر تامین پروتئین مورد نیاز بدن، شما را از خرید جداگانه کراتین بی نیاز می‌کند.

پودر کراتین مترکس ادوای حاوی کراتین مونوهیدرات خالص و ویتامین C با بهبود و افزایش روند عضله‌سازی سبب افزایش حجم عضلات در زمانی کوتاه می‌شود. این محصول با فراهم کردن فسفر برای بازسازی ATP که مولکولی با انرژی بالاست و شکسته شدن آن حین فعالیت بدنی، به عنوان سوخت و تأمین کننده انرژی، برای انقباض عضلانی در بدن بکار می‌رود. کراتین فسفات بهترین منبع سوخت بدن است و برای تمرینات قدرتی و سرعتی و بی‌هوازی کاربرد دارد. به دنبال مصرف مکمل کراتین، سطح کراتین عضلات افزایش یافته و در نتیجه انرژی بیشتری تولید خواهد شد و راندمان ورزشی بالا می‌رود و در نتیجه شاهد افزایش توده عضلانی و بهبود عملکرد ورزشی خواهیم بود. کراتین در تمرینات ورزشی سرعتی و شدید، ضمن کاهش تولید اسید لاکتیک، مانع از خستگی شده و مدت تمرین شدید را طولانی تر می‌کند. ویتامین C موجود در این محصول نیز با بالابردن سطح ایمنی بدن، سرعت ترمیم بافت‌ها، ریکاوری سریع و سلامت پوست و مو را به ارمغان می‌آورد.

نظرات بهترین کراتین

کراتین چیست؟

بی‌شک تاکنون نام کراتین به گوش شما خورده است، چه از زبان یک ورزشکار، از زبان یک آرایشگر و یا هر کجای دیگر. کراتین در واقع ترکیبی است از 3 آمینواسید گلایسین، متیونین و آرژنین، که به دو صورت آزاد و فسفوکراتین در بدن وجود دارد. این ماده تقریبا در بدن تمامی مهره‌داران ساخته می‌شود و به تامین انرژی برای سلول‌های عضلانی و عصبی می‌پردازد. طبق تحقیقات کراتین به عنوان اثربخش‌ترین مکمل در راستای افزایش قدرت و حجم عضلانی ورزشکاران شناخته شده است.

موارد استفاده از کراتین

عمده‌ترین مورد مصرف کراتین به صورت مکمل، در بین ورزشکاران صورت می‌گیرد. افرادی که درگیر ورزش‌های سنگین و بی‌هوازی هستند می‌توانند جهت افزایش توان بدن، افزایش قدرت بی‌هوازی، کاهش التهاب و بالا بردن سرعت ریکاوری و بالا بردن عملکرد ورزشی خود از کراتین بهره ببرند. از طرفی این ماده ارزشمند در صنعت زیبایی نیز کاربردهای فراوانی نظیر درمان آسیب‌دیدگی موها و صاف و خوش حالت کردن موها و در برخی کرم‌های مراقبتی پوست برای درمان چروک دارد. در برخی موارد کراتین به افراد سالمند جهت جلوگیری از بیماری‌های عصبی همچون بیماری پارکینسون، بیماری هانتینگتون و بیماری آلزایمر توصیه می‌شود.

ورزش‌های قدرتی

ورزش‌های قدرتی با تمرکز بر انقباضات عضلات انجام شده و سبب افزایش قدرت و استقامت و اندازه عضلات می‌شود. چند مورد از رشته‌های ورزشی قدرتی مانند کشتی، وزنه برداری، پاورلیفتینگ، پرتاب وزنه و محبوب‌ترین آن‌ها بدنسازی می‌باشد که نیاز به نیروی زیادی جهت انجام تمرینات دارد. ورزشکاران این رشته‌ها معمولا جهت افزایش توان و به تعویق انداختن خستگی جسمی و روحی خود، از مکمل کراتین استفاده‌ می‌کنند.

ورزش‌های مقاومتی

همانطور که می‌دانید ورزش‍‌های مقاومتی نیاز شدیدی به نیرو در عضلات ورزشکاران بخصوص در رشته‌هایی مانند بدنسازی دارد. طبق تحقیقات بارگیری کراتین بر افزایش قدرت و انرژی سلول‌های عضله و قدرت عضلانی تا ۲۵ درصد تاثیر دارد و مکمل کراتین، این امکان را به ورزشکاران می‌دهد که تمرینات را با تکرار بیشتر و کیفیت بهتری انجام دهند.

نحوه عملکرد و اثرگذاری کراتین

کراتین به عنوان یک منبع سوخت مفید و سازگار با بدن و غنی از پیوندهای پرانرژی فسفات می‌باشد. این ماده دارای حجم بالای ATP است که در فرآیندهای متابولیسمی بدن نقش موثری دارند. در نتیجه کراتین منبع سوخت بدن و تأمین‌کننده انرژی آن است. در حین فعالیت‌های ورزشی و فیزیکی سنگین و شدید، بدن پیوندهای فسفات را برای شکستن و سوخت‌وساز انتخاب می‌کند و انقباضات عضلانی و تحرکات سریع عضلات را انجام می‌دهد که تمام این امور از طریق مصرف ATP حاصل می‌شود. بدن همواره به تبدیل انرژی بین مولکول‌های ATP و ADP مشغول بوده و آن‌ها را به ترکیبات فسفات‌دار مثل فسفوکراتین تبدیل می‌کند و در واقع این مولکول‌ها در بدن ذخیره شده و در مواقع نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرند و انرژی مورد نیاز برای انجام تمرینات سخت و سنگین ورزشی و فیزیکی را در اختیار می‌گذارند. از طرفی کراتین با افزایش سنتز پروتئین در بدن سبب حجیم شدن عضلات شده و همچنین با فعالیت‌های متابولیکی در بدن، چربی‌ها را از بین می‌برد.

بهترین برند و مارک کراتین

در دهه‌های اخیر با افزایش استقبال ورزشکاران از مکمل‌ کراتین، برندهای مختلفی در سراسر جهان اقدام به تولید این محصول نموده‌اند و دسترسی به این مکمل‌ها نیز امری ساده است و معمولا ورزش‌کاران با روش آزمون و خطا به موثرترین محصول برای خود دست می‌یابند. اکنون ما در گروه تاچ هلث با بررسی دقیق انواع مختلف این مکمل به لیستی از بهترین برند و مارک کراتین ایرانی و خارجی دست یافته و در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده‌ایم تا انتخاب و خرید را برای شما ساده‌تر نماییم.

بهترین کراتین خارجی

کراتین های خارجی بهترین گزینه برای افزایش حجم عضلات به شمار می رود. اگرچه در بازار ایران یافتن کراتین مارک خارجی کمی دشوار است، اما در صورت یافتن و اطمینان از اصل بودن آن، خرید و استفاده آن پیشنهاد می شود. همانطور که می دانید کراتین خارجی مونوهیدرات بهترین گزینه برای خرید به شمار می رود. در جدول زیر انواع بهترین کراتین خارجی معرفی شده اند:

برند کراتین کشور مبدا برند امتیاز کاربران حدود قیمت
تورن (Thorne) آمریکا 5 از 5 5 ال 5 میلیون و پانصد هزار تومان
کلین (Klean Athlete) آمریکا 5 از 5 2 الی 2 میلیون و پانصد هزار تومان
نیتری کاست (Nutricost) آلمان 4.9 از 5 3 الی 3 میلیون و پانصد هزار تومان
ترنسپرنت لبس (Transparent Labs) آمریکا 4.8 از 5 6 الی 7 میلیون تومان
گرانولی نوتریشن (Gnarly Nutrition) چین 4.7 از 5 4 الی 4 میلیون و پانصد هزار تومان

بهترین کراتین ایرانی

خوشبختانه در حال حاضر برندهای ایرانی بسیاری نسبت به تولید انواع مختلف از بهترین کراتین کرده اند. این موضوع می تواند خرید را ساده تر و البته هزینه ها را به مراتب کاهش بدهد. از طرفی به دلیل عدم وجود شفافیت کافی در حوزه واردات کراتین خارجی اصل، احتمال فیک بودن آن نیز افزایش پیدا می کند. به همین دلیل توصیه می کنیم در وهله اول اولیت خود را به خرید بهترین کراتین ایرانی اختصاص بدهید. در ادامه بهترین کراتین های مارک ایرانی معرفی شده اند:

برند کراتین امتیاز کاربران حدود قیمت
ویوا پاور 5 از 5 800 الی 900 هزار تومان
ران تک 4.9 از 5 800 الی 900 هزار تومان
اولترا پاور 5 از 5 600 الی 700 هزار تومان
ژن استار 5 از 5 600 الی 650 هزار تومان
فارماتک 4.8 از 5 650 الی 700 هزار تومان

پرفروش ترین کراتین بدنسازی

مکمل کراتین به عنوان یکی از بهترین مکمل های ورزش های استقامتی مانند بدنسازی، در بین افراد از توجه بالایی برخوردار است. در واقع می توان اینطور گفت که تاثیر کراتین در افزایش استقامت و همچنین حجم عضلانی خشک بسیار موثر است. به همین دلیل اکثر ورزشکاران حرفه ای و نمیه حرفه ای می توانند از آن استفاده کنند تا شاهد نتایج شگفت انگیز آن بشوند. اگر بخواهیم به لیستی از پرفروش ترین کراتین های بدنسازی بازار برسیم، می توانیم موارد کراتین ترک نوتریشن، کراتین مونوهیدرات رانتک، سوپر کراتین و پودر کراتین مونوهیدرات 100% کیو ان تی اشاره کنیم.

بهترین کراتین برای افزایش وزن

از آنجایی که کراتین اساسا موجب افزایش حجم عضلانی می شود، در نتیجه شاهد افزایش وزن نیز خواهیم بود. چراکه وزن عضلات در بدن، در مقایسه با چربی ها بسیار بیشتر است. از طرفی به دلیل اینکه معمولا مصرف کراتین، احتباس آب را در سلول های عضلات به همراه دارد، این موضوع هم موجب افزایش موقتی وزن خواهد شد که در صورت قطع مصرف کراتین و یا کمبود آب بدن، کمی از وزن شما کاسته می شود. اما بهترین کراتین برای افزایش وزن خشک عضلات، کراتین مونوهیدارت است.

چگونه بهترین عملکرد را از کراتین بگیریم؟

اگر خواهان دستیابی به بهترین نتیجه از مصرف مکمل کراتین و بهره‌گیری از تمامی نقاط مثبت آن هستید، می‌بایست بدانید طریقه مصرف این مکمل در مقایسه با دیگر مکمل‌های ورزشی، کمی پیچیده‌تر است. کراتین در 2 فاز مصرف می‌شود. فاز اول مرحله بارگیری و در فاز دوم مرحله نگهداری کراتین است و هریک از این مراحل بر اثرگذاری بهتر آن موثر هستند. در مرحله بارگیری کراتین عضلات از کراتین اشباع می‌شوند، به این صورت که در یک دوره 5 روزه، روزانه 20 گرم کراتین مصرف می‌شود تا ذخیره کراتین در بدن کامل شود. پس از بارگیری، وارد فاز نگهداری شده و دوز مصرفی و تعداد دفعات کاهش پیدا می‌کند و معمولا مصرف 3 تا 5 گرم کراتین در روز کافیست.

از دیگر موارد مهم در خصوص مصرف کراتین، مخلوط نکردن آن با آبمیوه‌های ترش و اسیدی است. بهترین روش، مخلوط کردن با نوشیدنی‌های کربوهیدراتی یا گلوکوزدار و یا نهایتا آب می‌باشد. توجه داشته باشید که بهتر است بلافاصله پس از ترکیب کردن با نوشیدنی مصرف نمایید.

بهترین کراتین

عوامل موثر در انتخاب بهترین کراتین

جهت انتخاب بهترین و کارآمدترین کراتین ابتدا باید به اهداف ورزشی خود آگاه باشید. عمده تاثیر مکمل کراتین در بدن ورزشکاران، افزایش انرژی برای سهولت در انجام تمرینات شدید و طولانی مدت و افزایش حجم عضلات و وزن بدن است. هنگام انتخاب بهترین کراتین باید علاوه بر شناخت برند محصول که بهتر است اعتبار کافی را داشته باشد به کیفیت مواد تشکیل دهنده و نوع کراتین موجود در ترکیب آن دقت نمود. با توجه به اینکه بررسی تمام انواع کراتین امری زمان‌بر و مشکل است ما در گروه تاچ هلث لیستی شامل ۵۰ مدل از بهترین کراتین موجود در بازار برای شما آماده کرده تا با بررسی کامل مشخصات هریک از محصولات، به بهترین نتیجه برسید.

برند محصول

امروزه با بالارفتن میزان استفاده از مکمل کراتین در بین ورزشکاران، برندهای مختلفی به تولید این محصول پرداخته‌اند. بدیهی‌ است که توجه به برند محصول انتخابی و محبوبیت و اعتبار آن، می‌تواند ما را در انتخاب بهتر و رسیدن به نتیجه مطلوب یاری دهد. اما چطور می‌توانیم از بهترین برندها آگاه شویم؟ یک راه تشخیص میزان رضایت و نظرات کاربران می‌باشد، پس نگران نباشید چرا که ما در گروه تاچ هلت بر اساس محبوبیت محصولات از نظر مصرف‌کنندگان لیستی از بهترین برندهای مکمل ورزشی را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

نوع کراتین

اخیرا چندین نوع جدید کراتین وارد بازار مصرف شده که از لحاظ ترکیبات، حلالیت و تاثیرگذاری با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. در ادامه نام چند مورد از بهترین و پرطرفدارترین انواع مکمل کراتین را ذکر میکنیم:

کراتین مونوهیدارت (Creatine Monohydrate)

کراتین میکرونیزه (Micronized Creatine)

کراتین مالات (Creatine Malate)

کراتین هیدروکلراید (Creatine Hydrochloride)

کراتین اتیل استر (Creatine Ethyl Ester)

سرم کراتین (Creatine Serum)

کراتین سیترات (Creatine Citrate)

کراتین جوشان (Effervescent Creatine)

کراتین کری آلکاین (Creatine Kre-Alkalyn)

قیمت کراتین

ما در گروه تاچ هلث با هدف سهولت در دسترسی کاربران به اطلاعات مورد نیاز خود، با گردآوری پرفروش‌ترین و بهترین محصولات، به بررسی قیمت بهترین مکمل‌های کراتین در بازار پرداخته‌ایم و شما می‌توانید با مراجعه به صفحه لیست بهترین کراتین موجود در بازار، علاوه بر مشخصات هر مکمل، قیمت‌ها را مشاهده نموده و محصول موردنظر خود را انتخاب کنید. قیمت مکمل کراتین از حدود رنج 200،000 تومان به بالا آغاز شده و به تناسب حجم و وزن، برند، ترکیبات و تاثیر آن متغیر است.

معرفی انواع بهترین کراتین

طبق پژوهش‌ها تا کنون یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انواع کراتین که در بین ورزشکاران و خصوصا بدنسازان مورد اقبال بسیاری قرار گرفته است و از درصد ایمنی و تاثیر بالایی برخوردار است، کراتین مونوهیدرات می‌باشد. این نوع کراتین 100% خالص بوده و علاوه بر کم خطر بودن در کوتاه‌ترین زمان ورزشکار را با اهداف خود می‌رساند. لازم بذکر است این نوع کراتین از قیمت بصرفه‌تری نسبت به دیگر انواع مکمل کراتین برخوردار است. رتبه بعدی پس از کراتین مونوهیدرات به کراتین‌های ترکیبی و حرفه‌ای می‌رسد که شامل ترکیبات دیگری نیز می‌باشد.

بهترین کراتین مونوهیدرات

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم کراتین موونوهیدرات (Creatine Monohydrate) از محبوب‌ترین کراتین‌های مصرفی بین ورزشکاران است. این نوع کراتین مشابه پروتئین است زیرا یک ترکیب حاوی نیتروژن بوده و ترکیبی از کراتین و یک مولکول آب متصل به آن است، به همین دلیل نام آن مونوهیدرات است و معمولا حاوی حدود 88 تا 90 درصد کراتین می باشد. کراتین مونوهیدرات به تولید ATP پرداخته و منجر به افزایش ذخایر کراتین و فعالیت فسفوکراتین در بدن شده که نهایتا منجر به شکل گیری سریع ATP می‌گردد. هر چه فسفوکراتین بیشتری داشته باشید، می‌توانید تمرین بیشتری با خستگی کمتر انجام دهید. همچنین کراتین مونوهیدرات، به سلول‌های عضلات آبرسانی کرده و آن‌ها را هیدراته کرده در نتیجه منجر به افزایش سنتز پروتئین شده و باعث بزرگتر و کامل‌تر شدن عضلات می شود. از دیگر مزایای کراتین مونوهیدرات افزایش نیرو و قدرت است که باعث ایجاد تنش مکانیکی می‌شود و تنش مکانیکی یکی از موثرترین عوامل رشد عضلات به حساب می‌آید. این نوع کراتین منجر به کاهش التهابات ناشی از تمرینات سنگین و ریکاوری سریع نیز شده و برای ورزشکاران گیاهخوار نیز بسیار مفید است. شما ورزشکاران گرامی از مبتدی تا حرفه‌ای می‌توانند از این مکمل بهره ببرند.

بهترین کراتین بدون آب

بهترین کراتین هیدروکلراید

کراتین هیدروکلراید (Creatine Hydrochloride) با ترکیب کراتین و اجزای مولکول‌های هیدروکلراید تشکیل می‌شود. اولین نقطه قوت این نوع کراتین سهولت حل شدن آن در آب و جذب سریع آن می‌باشد. کراتین هیدروکلراید pH را کاهش داده و اسیدی شدن کراتین را افزایش می‌دهد و به همین خاطر دوز مصرفی آن کمتر از 1 گرم است. طبق تحقیقات با مصرف کراتین هیدروکلراید، کراتین بیشتری در پلاسمای خود (نسبت به کراتین مونوهیدرات استاندارد) دارد. اما این بدین معنا نیست که کراتین بیشتری به عضلات می‌رسد! در نتیجه کراتین هیدروکلراید تاثیر کمتری دارد. اما برای افرادی که با مصرف سایر کراتین‌ها دچار گرفتگی عضلات می‌شوند فقط می‌توانند از کراتین هیدروکلرا استفاده کنند.

بهترین کراتین AKG

کراتینAKG جزو کراتین‌های جدید است که در آن کراتـین به مولـکول آلفا – کتو گلوتارات متصل می‌شود. این مولکول در چرخه کربـس به عنوان واسط عمل کرده و می‌تواند به راحتی به سـلول‌های عـضلانی نفوذ کرده و کراتـین بیشـتری را به طور مـستقـیم به درون سـلول‌های عضلات حمل کند. چرخه کربـس شامل برخی واکنـش های شیـمیایی می‌باشد که در سلول انجام شده و تولید انرژی می‌کند و در واقع چرخه کربس در میتوکندری سلول اتفاق می‌افتد. در سـلول‌هایی که مقدار زیادی انرژی مصرف شود تعداد بیشتری میتوکـنـدری وجود دارد در نتیجه آلفا – کـتوگـلوتارات به عـنوان انـتقال دهنده کراتـین عمل کرده و کراتـین بیشـتری را به درون سلول های عضلانی هدف میبرد. در نتیجه عضله کاملا از کراتین اشباع شده و استقامت و عملکرد قدرتی بسیار افزایش می‌یابد. در این حالت تکرارهای بیشتر و وزنه‌های سنگین‌تری به تمرین وارد شده و رشد عضلانی بیشتری را شاهد خواهیم بود. کراتینAKG بسیار مناسب افرادی است که به اصطلاح بدنی مقاوم به کراتین دارند.

بهترین کراتین فسفات

كراتين فسفات مولكول پرانرژی است که علاوه بر ذخيره انرژی در ATP در سلول‌های ماهيچه وجود دارد. در فعاليت‌های شديد و سنگین عضلات وقتی اكسيژن کافی به سلول‌های ماهيچه نرسد و ميتوكندری قادر به توليد ATP از ADP نیست، كراتين فسفات وارد عمل می‌شود. این مکمل از کراتین مونوهیدرات ( 95% ) و دی پتاسیم هیدروژن فسفات ( 5% ) تشکیل می‌شود و سبب تولید انرژی مضاعفی در بدن فرد ورزشکار می‌شود. این کراتین به طرز شگفت‌انگیزی از خستگی جلوگیری می‌کند.

قیمت بهترین کراتین بازار

با توجه به تنوع بالای محصولات و برندهای مکمل کراتین، می‌توان این محصول را از رنج قیمتی 200،000 تومان به بالا تهیه کنید اما واضح است که هر چه میزان معتبر بودن شرکت سازنده، حجم و وزن محصول و میزان فروش و مرغوبیت آن بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد بود. البته این موضوع که همیشه گران بودن دلیلی بر باکیفیت بودن نیست را فراموش نکنید! شما می‌توانید به مراجعه به صفحه لیست ۵۰ مدل از بهترین کراتین موجود در بازار در سایت تاچ هلث، پس از بررسی بهترین محصولات موجود در بازار از قیمت آنها نیز آگاه شده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین کراتین

راهنمای خرید بهترین کراتین

با وجود اینکه کراتین به عنوان ارگانیک‌ترین و موثرترین ماده به عنوان مکمل ورزشی شناخته شده است، همواره مواردی وجود دارد که میبایست در انتخاب این محصول به آن‌ها توجه نمود چرا که در مقابل اثرات بسیار مفیدی که دارد، در صورت کیفیت پایین یا تقلبی بودن، می‌تواند عوارض ناخوشایندی نیز به جای بگذارد. در نتیجه انتخاب و خرید یک محصول مناسب بسیار حائز اهمیت است. روشن است که بررسی تمامی محصولات امکانپذیر نیست. اما نگران صرف وقت و انرژی خود نباشید چرا که ما در گروه تاچ هلث با بررسی دقیق ترکیبات و میزان اثرگذاری محصولات و نتایج کاربران مختلف از سراسر کشور به لیست کاملی دست یافته و راهنمای خرید بهترین کراتین را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم.

نحوه مصرف کراتین

کراتین در 2 فاز مصرف می‌شود. فاز اول مرحله بارگیری و در فاز دوم مرحله نگهداری کراتین است. مصرف در مرحله بارگیری کراتین: یک دوره 5 تا 7 روزه، روزانه 20 گرم کراتین طی 4 وعده، ناشتا، 2 ساعت قبل از تمرین، نیم ساعت بعد از تمرین و قبل از خواب و در هر وعده ۵ گرم کراتین مصرف شود تا ذخیره کراتین در بدن کامل شده عضلات از کراتین اشباع ‌شوند. مصرف در مرحله نگهداری: 1 پیمانه معادل ۵ گرم، یک تا دو بار در روز. پودر کراتین حتما باید با 200 تا 250 میلی‌لیتر آب، آبمیوه غیراسیدی و یا نوشیدنی کربوهیدراتی یا گلوکوزدار و یا شیک پروتئینی مخلوط شده و بلافاصله مصرف گردد.

سوالات متداول

مکمل کراتین برای چه کسانی منع مصرف دارد؟

- مصرف کراتین به افراد زیر ١٨ سال و خانم‌های باردار و شیرده توصیه نمی‌شود.

- افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن کلیوی یا کبدی و بیماران خاص و افرادی که داروهای خاص مصرف ‌می‌کنند، بهتر است از مصرف این فرآورده خودداری کنند.

- مصرف این پودر در سالمندان فقط تحت نظر پزشک یا متخصص تغذیه امکان‌پذیر است.

نحوه نگهداری کراتین چگونه است؟

کراتین در مقابل رطوبت و محیط اسیدی، ناپایدار است و پس از مدتی به کراتینین تبدیل شده که اثرات مثبت کراتین را ندارد. پس در جای خشک و خنک و در دمای اتاق با در کاملا بسته نگهداری کنید.

کراتین ترکیبی چیست؟

کراتین ترکیبی یا همان کراتین حرفه‌ای برای دوره‌های افزایش حجم و وزن و قدرت بدنی بسیار پرکاربرد بوده اما در دوره کاهش وزن و قبل از مسابقات توصیه نمی‌شود. کراتین ترکیبی معمولا از پروتئین، کربوهیدرات، اسید آمینهها و ویتامین‌ها و مواد معدنی تولید می‌شود و تمامی نیازهای ورزشکار به افزایش نیرو برای عضله‌سازی را فراهم می‌کند.

کراتین مالات چیست؟

کراتین مالات یا تری کراتین مالات یا دی کراتین مالات، ترکیبی از کراتین با اسید مالیک است. اسید مالیک به جذب بیشتر کراتین کمک کرده و می‌تواند تولید انرژی در عضلات را برای استقامت بیشتر و خستگی کمتر افزایش دهد.

آیا مکمل کراتین برای ورزشکاران خانم نیز موثر است؟

مصرف این مکمل برای خانم‌ها نیز مفید خواهد بود اما با توجه به اینکه وزن خانم‌ها معمولا نسبت به آقایان کمتر است می‌بایست از دوز نگهدارنده کمتری مثلا 3 گرم در روز استفاده کنند.

مصرف کراتین در روزهای غیر تمرین توصیه می‌شود؟

مصرف روزانه کراتین به اثربخشی بهتر آن کمک می‌کند در نتیجه می‌توان در روزهای غیر تمرین نیز مصرف نمود اما تنها یک مرتبه در روز! این امر سطح کراتین در بافت عضله را بالا نگه داشته و سبب نتیجه بهتر خواهد شد.